Tkanki zwierzęce i suplementy diety

Chociaż suplementy diety są często nazywane suplementami ziołowymi , mogą zawierać surowe części zwierzęce. Etykieta jednego rozprowadzanego na poziomie krajowym produktu zawiera składniki 17 narządów bydlęcych, w tym mózg, śledzionę, płuca, wątrobę, trzustkę, przysadkę, szyszynkę, nadnercza, węzeł chłonny, łożysko, gruczoł krokowy, serce, nerki, jelito i tarczycę. Etykiety rzadko są takie szczere, ale zamiast tego często zaciemniają fakt, że obecne są tkanki zwierzęce. Na przykład jądro byka jest zwykle nazywane storczykiem , co może wprowadzać w błąd osoby z zaburzeniami etymologicznymi. Nazwy produktów mogą również wprowadzać w błąd; słoik oznaczony jako grasica może zawierać albo tymianek zioła, albo bydlęcą tkankę limfatyczną. Niektóre produkty zawierają tak wiele składników, że nadruk na etykietach jest prawie nieczytelnie mały, co może służyć do ukrywania obecności podrobów.
Czy mamy odpowiednie przepisy chroniące amerykańską opinię publiczną przed możliwością skażenia produktów zwierzęcych w suplementach diety. Uważam, że tak nie jest, w dużej mierze dlatego, że suplement diety i ustawa o edukacji zdrowotnej z 1994 r. Ograniczają władzę federalną do regulowania suplementów diety.
Na przykład Departament Rolnictwa uważa, że większość narządów bydlęcych znajdujących się w suplementach diety jest podatna na zakażenie czynnikami gąbczastej encefalopatii bydła. 2 Ale Zakaz Rolnictwa dotyczący importu tych tkanek z krajów, w których choroba występuje bydło2 stosuje się tylko wtedy, gdy tkanki są przeznaczone do stosowania w żywności, produktach medycznych i wyrobach medycznych, a nie wtedy, gdy są przeznaczone do stosowania w suplementach diety.
Niedawne badania nad przenoszeniem chorób prionowych u myszy sugerują związek przyczynowy między spożywaniem mięsa od zwierząt z gąbczastą encefalopatią u bydła a nową odmianą choroby Creutzfeldta-Jakoba.3 Jednak suplement diety i ustawa o edukacji zdrowotnej dopuszcza stosowanie żywności i leków Administracja po prostu zaleca wykluczenie z tkanek zwierzęcych tkanek wysokiego ryzyka z suplementów diety; nie pozwala na ich zakaz. 2 W związku z tym w przemyśle spożywczym nie ma ograniczeń dotyczących pochodzenia tkanek zwierzęcych wykorzystywanych w ich produktach. Wcześniej w tym roku sądowa reinterpretacja suplementu diety i ustawy o edukacji zdrowotnej dodatkowo osłabiła zdolność urzędników służby zdrowia do nadzorowania suplementów diety.
Konsumenci, którzy są nieufni wobec choroby szalonych krów , mogą chcieć, aby etykiety suplementów diety zawierały zrozumiałą informację taksonomiczną, anatomiczną i geograficzną na temat wszelkich wymienionych zwierząt. Wegetarianie, osoby, które mają religijne restrykcje dotyczące konsumpcji mięsa i ci, którzy znajdują pokaleczoną odrażającą krowę, również cenią tę informację.
William Osler opisał średniowieczne lekarstwa jako zawierające dziesiątki substancji, części lub produkty zwierząt, niektóre nieszkodliwe, inne zbawienne, inne znowu bezużyteczne i obrzydliwe. 5 Aby opisać współczesne suplementy diety, czy powinniśmy dodać niebezpieczny do opisu Oslera.
Scott A. Norton, MD, MPH
6714 Georgia St., Chevy Chase, MD 20815
5 Referencje1. Gottlieb S. US rozluźnia wytyczne dotyczące suplementów ziołowych BMJ 2000; 320: 207-207
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Zatrzymanie bez badania fizycznego masowych wysyłek tkanek wysokiego ryzyka z krajów BSE. Alarm importu nr 17-04. Departament Rolnictwa, zrewidowany 24 stycznia 2000 r.
Google Scholar
3. Scott MR, Will R, Ironside J, i in. Przekonujące transgeniczne dowody na przenoszenie prionów gąbczastej encefalopatii bydlęcej na ludzi. Proc Natl Acad Sci USA 1999; 96: 15137-15142
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Przepisy dotyczące oświadczeń złożonych w odniesieniu do suplementów diety dotyczących wpływu produktu na strukturę lub funkcje organizmu: ostateczna regułaFed Regist 2000; 65: 999-1050
Google Scholar
5. Osler W. Ewolucja współczesnej medycyny. New Haven: Yale University Press, 1923: 118.
Google Scholar
(3)
[przypisy: niewydolność jelit, nitkowiec ludzki, białko opalescencja ]
[hasła pokrewne: objaw szarfy, zaldiar opinie, kalenistyka plan treningowy ]