Porównanie ceftriaksonu i cefuroksymu w leczeniu bakteryjnego zapalenia opon mózgowych u dzieci ad 9

Częstość występowania podobnych zaburzeń słuchu u naszych pacjentów leczonych ceftriaksonem (3,8%) była bardzo podobna do częstości występowania u pacjentów leczonych uzupełniającą kuracją deksametazonem (3,3%) .9 Naszym zdaniem, zmniejszenie częstości niedosłuchów i opóźniona sterylizacja płynu mózgowo-rdzeniowego, wraz z wygodą podawania leku raz dziennie, przewyższają wszelkie problemy związane z odwracalną pseudolecją dróg żółciowych związaną z leczeniem ceftriaksonem i wskazują, że ceftriakson jest lepszy od cefuroksymu jako leczenie dziecięcego bakteryjnego zapalenia opon mózgowych. Nasze odkrycia podkreślają również potrzebę dalszych badań, zanim stosowanie deksametazonu może być zalecane jako rutynowe leczenie wspomagające w celu zminimalizowania upośledzenia słuchu z powodu leczenia tej choroby.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwany częściowo przez Hoffmann-LaRoche Ltd., Bazylea, Szwajcaria.
Przedstawione jako streszczenie na konferencji Interscience na temat środków przeciwdrobnoustrojowych i chemioterapii, Houston, 20 września 1989 r.
Jesteśmy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom z Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych w Bernie, Genewie i Lozannie w Szwajcarii za ich nieocenioną pomoc podczas całego badania, do Heinza Tschaeppelera, MD, za wykonanie i interpretację badań USG oraz do Rahel Ritzmann za doskonała pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Od wydziałów pediatrii (UBS, JP, JW) i audiologii (OB), uniwersytetu w Bernie, Bernie, Szwajcarii; Departament Pediatrii (AG-B., J.-JC), University of Lausanne, Lozanna, Szwajcaria; oraz wydziały pediatrii (SS) i chorób wewnętrznych (RA), University of Geneva, Genewa. Prośba o przedruk do Dr. Schaada z Wydziału Pediatrii Uniwersytetu w Bernie, Inselspital, CH-3010 Berne, Szwajcaria.

[przypisy: objaw szarfy, pokrzywka dermograficzna, kalenistyka plan treningowy ]